Güncel

14 yaşındaki çocuğun maruz kaldığı işkenceye ilişkin 5 polis görevden uzaklaştırıldı

Diyarbakır Valiliği, Lice’de 14 yaşındaki Y.D.’nin maruz kaldığı işkenceye ilişkin 5 gün sonra yaptığı açıklamada, 5 polisin görevden uzaklaştırıldığını belirtti. 

Lice’de 14 yaşındaki Y.D.’ye işkence yapan polislerle ilgili günler sonra yazılı açıklaman Diyarbakır Valiliği, 5 polisin görevden uzaklaştırıldığını ve haklarında idari soruşturma başlatıldığını belirtti.

Olayla ilgili 5 polisin gözaltına alındığı kaydeden valilik açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “21 Mart 2023 tarihinde, 14 yaşındaki Y. D. isimli darba maruz kalan çocuk, il merkezindeki bir hastaneye başvurmuş; tedavisinin ardından bir gün sonra taburcu edilmiştir. Olayla ilgili Lice Cumhuriyet Savcılığınca aynı gün soruşturma başlatılmış, 25 Mart 2023 tarihinde, Lice İlçe Emniyet Amirliği emrinde görevli bir komiser ve dört polis memuru gözaltına alınmış, ardından adli mercilere sevk edilmiştir. Ayrıca, söz konusu 5 personel görevden uzaklaştırılmış ve haklarında idari soruşturma başlatılmıştır. Olay tüm yönleri ile soruşturulmaktadır.”

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu