DünyaGüncel

Anarşist tutsak Giannis Michailidis açlık grevini askıya aldı

Yunanistan’da 68 gündür açlık grevinde olan Anarşist tutsak Giannis Michailidis temyiz mahkemesinin tahliyesini reddetmesinin ardından açlık grevini askıya aldığını açıkladı.

68 gündür açlık grevinde olan ve sağlık durumu ciddileşen Michailidis, açlık grevini askıya aldığını ama mücadelenin sürecini belirten bir mektup gönderdi. Mektubunda, bu zorlu mücadelede önemli bir şey kazanmadan açlık grevini askıya aldığını duyurmasının talihsiz bir durum olduğunu söyleyen Michailidis, “Ancak bu mücadele henüz bitmedi ve yarım bırakmaya da niyetim yok” dedi.

Açlık grevini askıya almasının geçici bir durum olduğunu, kamuoyuyla paylaşamayacağı nedenleri olduğunu ifade eden Michailidis, tekrar açlık grevine devam etmesi gerektiği durumda bunları ayrıntılı olarak kamuoyuna açıklayacağını ifade etti.

Yaptığı açlık grevinin tek başarısının adalet sistemindeki çelişkileri ortaya çıkarmış olması olduğunu söyleyen Michailidis bugüne kadar kendisini destekleyen, sessizliği bozmak için dişiyle tırnağıyla savaşan, dayanışmalarını ifade etmek için sokakta dayak yiyenler, risk alanlar vb. herkese teşekkür etti. Bütün bunlar olmasaydı açlık grevini askıya alma koşullarının da olamayacağını söyleyen Michialidis mektubunu “Her şey devam ediyor” diyerek bitirdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu