Güncel

(Güncellendi) Dikili’de gözaltına alınan 3 devrimci adliyede!

İzmir'de işkenceyle gözaltına alınarak Bursa'ya getirilen Seda Baykan, Dilek Arsu ve Mehmet Mustafa Uzkar, Bursa Adliyesi'nde savcılığa çıkarıldı. Devrimciler susma hakkını kullandı.

İzmir’in Dikili ilçesinde 17 Eylül’de işkenceyle gözaltına alınan ve Bursa’ya götürülen Seda Baykan, Dilek Arsu ve Mehmet Mustafa Uzkar isimli 3 devrimci, sağlık kontrolünün ardından savcılık ifadesi için Bursa Adliyesi’ne çıkarıldı.

Gözaltı süresince sistematik işkence gören Baykan, Arsu ve Uzkar’ın ifade işlemleri sırasında soruşturmayı yürüten TEM polisleri odadan dışarı çıkmazken, devrimciler yaşadıkları işkence ve soruşturmadaki gizlilik kararı nedeniyle susma hakkını kullandı. Devrimcilerin mahkemede hakim karşısına çıkarılmaları bekleniyor.

İzmir Dikili’de gözaltın alınan Seda Baykan, Dilek Arsu ve Mehmet Mustafa Uzkar savcılık ifadesi için Bursa Adliyesi’ne çıkarıldı. Bursa 6. Sulh Ceza Hakimliği 3 devrimciyi tutukladı. Devrimciler işkence nedeniyle susma hakkını kullandı.

Haklarında tutuklama kararı verilen devrimcilerin hangi hapishaneye götürüldüğü, daha doğrusu bir hapishaneye götürülüp götürülmediği gizleniyor.

Ezilenlerin Hukuk Bürosu (EHB) EHB dün Bursa’da tutuklanan müvekkilleri Seda Baykan, Dilek Arsu ve Mehmet Mustafa Uzkar’ın hangi hapishaneye götürüldüklerinin gizlendiğini, hatta bir hapishaneye götürülüp götürülmediklerinin bile meçhul olduğunu açıkladı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu