GüncelKadın

Erkek hemşirenin cinsel saldırısına maruz kalan kanser hastası kadın yaşamını yitirdi

Erkek hemşirenin cinsel saldırısına maruz kalan 63 yaşındaki kanser hastası kadın yaşamını yitirdi

İzmir Ege Üniversitesi Hastanesi’nde yoğun bakımda tedavi gören 4’üncü evre akciğer kanseri hastası 63 yaşındaki N.C.,iddiaya göre 29 yaşındaki hemşire E.K. tarafından cinsel saldırıya uğradı. Güvenlik kameralarınca kaydedilen olayla ilgili gözaltına alınan E.K., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Bir hafta önce yaşanan olayın mağduru N.C. ise dün hayatını kaybetti.

Ege Üniversitesi’nde vicdanları sızlatan cinsel saldırı olayı, hastanedeki bir hemşire tarafından ortaya çıkarıldı. 4’üncü evre akciğer kanseri olan N.C., 24 Nisan’da Ege Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi görmeye başladı. Durumu kötüleşen N.C.’nin 5 Mayıs tarihinde itibaren bilinci kapandı. İddiaya göre N.C., Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalı Yoğun bakım ünitesinde yatarken, 17 Mayıs’ta hastanede hemşire olarak görev yapan E.K. tarafından nitelikli cinsel saldırıya uğradı. N.C.’nin yattığı odaya ilaç almak için giren hemşirelerden E.E. ise yaşanan olayı görüp, durumu üstlerine bildirdi.

Fail erkek E.K. Bayraklı ilçesinde bir mekanda eşiyle birlikte yemek yerken gözaltına alındı.

Tutuklama istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen E.K., burada verdiği ifadede “Söz konusu olay doğrudur. Olayı ben gerçekleştirdim. Görüntüleri kabul ediyorum” dedi. E.K. tutuklanarak hapishaneye gönderildi.

Ege Üniversitesi Hastanesi yönetimi tarafından E.K. hakkında dekanlık tarafından disiplin soruşturması başlatıldığı öğrenildi. Ayrıca yoğun bakımda meydana gelen cinsel saldırıyla ilgili olarak soruşturma sürerken, akciğer kanseri olan N.C.’nin de dün yaşamını yitirdiği ve bugün toprağa verildiği öğrenildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu