GüncelKadın

Katledilen Dina’nın ailesi, Karabük’e gelerek suç duyurusunda bulundu

Karabük’teki Filyos Çayı'nda cansız bedeni bulunan üniversite öğrencisi Gabonlu Jeannah Danys Dinabongho Ibouanga'nın ailesi, dün kente gelerek adliyede suç duyurusunda bulundu.

Üniversite öğrencisi Gabon uyruklu Jeannah Danys Dinabongho Ibouanga’nın Filyos Çayı’nda 26 Mart’ta cansız bedeni bulunmuş, önce “intihar” denilerek olayın üstü kapatılmaya çalışılmış, ancak olayın kamuoyuna yansımasıyla birlikte soruşturma başlatılmak zorunda kalınmıştı. Soruşturma sürecinde Dina’nın kıyafetleri ile telefonu kriminal incelemeye alınırken, cinayet iddiasıyla 8 şüpheli gözaltına alınmış ancak bir kişi tutuklanmış, diğerleri serbest bırakılmıştı.

Dina’nın Gabon’da yaşayan ailesi Türkiye’ye gelerek Gabon Büyükelçiliği ile görüşme yaptı, ardından Karabük’e geçen aile, adliyeye gidip, soruşturmaya ilişkin bilgi aldı ardından kızlarının eşyalarını saklayan arkadaşlarının evine gitti. Gabonlu öğrencinin ailesi, kızlarının kaybolduğu gün evde olan kişiler ile sohbet etti. Anne Jessica Sandra Makemba Panga, baba Guy Serge Ibouanga ve yakınları, acı ve öfke içinde genç kızın eşyalarını inceledi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu