EkolojiGüncel

ODTÜ öğrencileri nöbette

Melih Gökçek'in rant projesini devam ettiren Mansur Yavaş'a karşı öğrenciler nöbet başlattı. Öğrenciler, yol çalışması iptal edilinceye kadar nöbetlerini sürdüreceklerini vurguladı.

Melih Gökçek döneminde, Park Joven Rezidans projesinin bir parçası olarak başlatılan ODTÜ ormanını talan eden oto yol çalışması, Mansur Yavaş tarafından devam ettiriliyor.

Geçtiğimiz gün rant oto yolunun durdurulması için öğrenciler ve mezunlar, Devrim Stadyumu önünden rant yoluna yürümüş ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a, çalışmaların durdurulması için çağrı yapmıştı.

Rant yolunun devam ettirildiğini fark eden öğrenciler, dün gece nöbet başlattılar. Mansur Yavaş’ın manipülatif açıklamalar yaptığını vurgulayan öğrenciler, “Bu yol çalışması iptal edilinceye kadar burada olacağız ve hiçbir inşaat çalışmasına müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Peşkeş çekilen arazinin ODTÜ’ye ait olduğunu kaydeden öğrenciler, “Herkesi bizlere destek olmaya, rant yoluna karşı direnmeye çağırıyoruz” dedi.

Öğrenciler bu sabah, sosyal medyadan yayınladıkları görüntülerle çalışmalara tekrar başlandığı ve bölgeye moloz döküldüğü bilgisini vererek, acil dayanışma çağrısı yaptılar

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu