Güncel

Şenyaşar ailesi: Tüm kesimlerin sesi olmaya devam edeceğiz

Adalet Nöbeti eylemleri 795’inci gününe giren Şenyaşar ailesi, ‘Adaletsizliğe maruz kalmış tüm kesimlerin sesi olmaya devam’ dedi.

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın 9 Mart 2021’de Urfa Adliyesi önünde başlattığı Adalet Nöbeti eylemi 795’inci gününde devam ediyor.

Suruç’taki evlerinden çıkıp Urfa Adliyesi önüne gelen Şenyaşar ailesi, “Şenyaşar ailesi için adalet” yazılı pankartı açtı. Burada konuşan Urfa Yeşil Sol Parti Milletvekili Ferit Şenyaşar, “Şanlıurfa Adalet Sarayı’nda annemle birlikte adalet mücadelemiz 795’inci gününde devam ediyor. Bugün milletvekili mazbatamı alacağım. Anne sivil olarak adliye önünde adalet mücadelesini devam ettirecek. Ben de Türkiye’de adaletsizliğe uğrayan temsilcisi olarak adalet mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğim” dedi.

Aile, sanal medya hesabından, “’Adalet Nöbeti’mizin 795. günü… Bizler ‘adaletsizliğe’ maruz kalmış tüm kesimlerin sesi olmaya devam edeceğiz.” paylaşımında bulundu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu