Güncel

Serbest bırakılan saldırgan bu sabah tekrar HDP binasına saldırdı

21 Şubat’ta HDP İstanbul il binasına saldıran ve gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan saldırgan Mehmet Beyazıt, bu sabah tekrar HDP İl binasına saldıdı.

21 Şubat’ta HDP İstanbul il binasına saldırıda bulunan ve gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Mehmet Beyazıt adlı saldırgan bu sabah tekrar HDP il binasına saldırıda bulundu.

HDP İstanbul Basın Komisyonu tarafından yapılan açıklamada, “Mehmet Beyazıt adlı şahıs, bu sabah saat 8.14’te il binamızda kimse yokken bir kez daha saldırıda bulunmuştur” ifadeleri kaydedildi.

Saldırganın mahkemece serbest bırakıldığı ve birileri tarafından yönlendirildiği ifade edilen açıklamda, “Saldırganın tutuklanması gerekirken, mahkemece serbest bırakılması yaşanabilecek bütün olumsuzlukların ve provokasyonların önünü açmaktadır. Konuya ilişkin suç duyurusunda bulunacağız. Hukuki olarak gereği yapılmalı ve şahıs biran önce gözaltına alınarak tutuklanmalıdır. “Hiçbir saldırı karşısında geri adım atmayacağımızın bilinmesini isteriz. Demokratik mücadelemiz devam edecek” denildi.

Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, saldırgan Beyazıt, bu sabah saatlerinde gittiği HDP binasının kapı ve duvarlarını beyaz sprey boyayla boyuyor. Bir müddet partinin bulunduğu sokakta bekleyen saldırgan, daha sonra sokaktan ayrılıyor.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu