Güncel

Tekirdağ 2 No’lu F Tipi’nden sürgün sevk

Elimize mektupla ulaşan siyasi tutsak Vedat Düşküner, sürgün sevkle, iradeleri dışında başka bir hapishaneye nakledildiklerini aktardı.

Vedat Düşküner, kaleme aldığı mektupta, 17 Mart günü zorla sürgün sevkle Sincan 1 No’lu F Tipi Hapishanesine sürgün edildiğini dile getirdi.

Düşküner, Tekirdağ 2 No’ludan aynı zamanda Sönmez Kaşıkçı, Cemal Ağırman ve Tekirdağ 1 No’lu F Tipinden Hasan Tahsin Akgün, Hikmet Kale, Süleyman Acar ve Kemal Ayhan’ın Sincan 2  No’lu F Tipine sürgün sevk edildiğini dile getirdi.

Diğer yandan Sönmez Kaşıkçı ise Sincan 1 No’lu’ya sevk edilmiş durumda.

Düşküner mektubunda şu ifadelere yer verdi:

“Burada havalandırmaların üzeri tel kafesle hücrelerin üst kat pencerelerine mazgal takılarak kapatılmış durumda. tecrit içinde tecrit uygulamasının dışında kimlik kartı taşıma dayatması, sayımlarda kamera çekimi yapmak, her hafa baskın arama yapmak gibi uygulamalar ve hak gasplarıyla karşı karşıyayız. Elbette dayatmaları kabul etmiyoruz.

Hapishane idaresi slogan attığımız ve açlık grevi yaptığımız için disiplin soruşturmaları açmış bulunuyor. Yasal mevzuat açısından yapılması gereken itirazlarımızı yaptık yapmaya devam ediyoruz.

Bu hapishanede genelde ve ağırlıklı olarak Daiş çetesi mensupları, Darbeciler ve Cemaat davasından kişiler kalıyorlar. Biz devrimci tutsakların sayısı az olduğu için hapishane idaresi her birimizi hapishanenin bir ucuna yerleştirmiş. Çevremizde ya Darbeciler, cemaatçiler oluyor ya da etrafımız tamamen boşaltılmış oluyor. Arkadaşlarla iletişim kurma imkanımız olmuyor.

Kasketlinin daha sıkı daha sağlam öğüdüyle yeni yaşamı üretme inancıyla.

22 Mayıs 2023”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu