GençlikGüncel

YENİ DEMOKRATİK GENÇLİK: Gençliğin Mücadelesi Sınırları Yıkacak!

ATİK’e bağlı Yeni Demokratik Gençlik, “Gençliğin Mücadelesi Sınırları Yıkacak! YDG Saflarında Örgütlen, Örgütle!” şiarıyla 30. Kongre’sine çağrı yaptı

Avrupa Türkiyeli İşçiler Konfederasyonu (ATİK)’e bağlı Yeni Demokratik Gençlik, 15-16 Nisan tarihlerinde 30. Kongresi’ni gerçekleştirecek. ProMigra Mannheim Derneğinde gerçekleştirilecek olan Kongre için, 29. Merkezi Yönetim Kurulu şu açıklamayı yaptı:

“İçinden geçtiğimiz süreçte egemen ve ezilenler arasındaki çelişkiler derinleşmektedir. Derinleşen çelişkilerde sistemin en çok başvurduğu politika Kuşkusuz militarizmdir. Savaş politikalarına aktarılan paralar, okullarda öğrencilerin askeri kurumlara yönlendirilmesi vb. birçok durumda bunu kanıtlar niteliktedir.

Bu kanıtlardan biri olan Ukrayna -Rusya savaşı da birinci yılına geride bırakmış bulunuyor. Milyonlarca insanın ülkesini terk etmek zorunda bırakıldığı, binlerce insanın hayatını kaybettiği, doğanın tahrip edildiği, eğitim hakkının engellendiği, bir dünyada yaşıyoruz.

Yine 6 Şubat’ta Türkiye ve Kürdistan’da 10 ili yerle bir eden, oradan Suriye uzanan depremde 40 binin üzerinde insan hayatını kaybederken 100 binlerce insan yaralandı. Ve henüz enkaz altında kurtarılmayı bekleyen binlerce insan var. Bu deprem bir kez daha göstermiştir ki binlerce insanın ölümüne neden olan deprem değil, sistemin bozuk düzenidir. Arama kurtarmada aşamasında sınıfta kalan devlet, sivil inisiyatiflerin ulaştırmış olduğu yardım konvoylarını da engelleyerek halka karşı düşmanlıkta sınır tanımadığını bir kez daha göstermiştir.

Bu gerçekler ışığında gençliğimizin en güzel günlerini kabusa çeviren emperyalist-kapitalist sisteme karşı YDG olarak tüm gençliği gerçekleştireceğimiz 30. kongremize çağırıyoruz.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu